Napíšte nám

  Meno (povinné)

  Email (povinné)

  Predmet

  Správa (povinné)

  [recaptcha size:compact]

  > Blog > Fotogaléria > Mikuláš v Rabči

  Mikuláš v Rabči

  28. December 2010 kategória Fotogaléria, 2010 | 0 0

  Tradícia ZMM v Rabči, ktorou si chceme uctiť našich starých rodičov!

  Všetko sa to začalo už v sobotu ráno. Deti zháňali kostýmy, vyrobili si krídla, pohľadali vrecia a uhlie, robili všetko, čo bolo v ich silách aby vyzerali čo najlepšie. Podarilo sa im to. Vyparádení sme sa stretli. Rozdelili sme sa do troch skupín aby sa všetko stihlo. Cieľom bolo spríjemniť deň zopár ľudom našou návštevou. Potešiť ľudí a rozdať náš úsmev a dobru náladu všade, kde prídeme.

  Mikuláša, ktorý nosí darčeky všetkým dobrým ľuďom, nielen deťom, sme priniesli k našim najstarším. Malú pozornosť, niečo malé sladké na osladenie života, no aj ovocie pre zdravý a ešte dlhý život. Ako som zvykol hovoriť ja: ,,Aby sme sa takto videli aj o rok!“

  V každej skupinke bolo niekoľko preoblečených čertov a anjelikov. Čertíkovia obišli naprázdno, pretože máme tak dobrých starkých.  Anjeličkovia zato mali roboty až až. Rozdávali balíčky, usmievali a vypytovali sa, jednoducho snažili sa byť čo najužitočnejší. Všetci mladí spoločne s krásne vymaľovanými líčkami svojím smiechom a energiou vôbec nešetrili. Prenášali ju na našich drahých starých rodičov a potešovali ich svojou návštevou. Všade sme zaspievali z plných hrdiel, aby nás počuli až k susedom.

  Na záver nášho putovania po našej dedinke sa všetky skupinky stretli. Všetci boli uzimení, unavení, no pocit dobre vykonanej práce nás hrial na srdci. Aká by to bola akcia, keby sme sa poriadne nezguľovali. Patrik nás vyváľal v snehu, potom aj my jeho. Jednoducho sme si tak troška užili ten náš sneh, keď ho toľko máme v túto krásnu zimu.

  A koniec. Rozišli sme sa s vetou na perách:  „Zas o rok!“

  Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí dopomohli k realizácii tejto akcie. Rodičom, ktorí pustili svoje deti, deťom, ktoré obetovali svoj čas. Staronovému starostovi, ktorý nás finančne podporil a v neposlednom rade Pánu Bohu, ktorý nás ochraňoval a stále chráni. Všetkým patrí veľké ďakujem.

  Smejo 😀

  Pridať komentár

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  

  © Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk