Napíšte nám

Meno (povinné)

Email (povinné)

Predmet

Správa (povinné)

[recaptcha size:compact]

> Blog > Fotogaléria > Prímestský tábor Košice 2016

Prímestský tábor Košice 2016

24. Máj 2016 kategória Fotogaléria, 2016 | 0 1

Ako po minulé roky, tak aj teraz nám sestričky zo spoločnosti Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul ponúkli možnosť zažiť prímestský tábor v Košiciach. Nazbieral sa nám pekný počet detí – 25. Tábor trval od nedele do utorka a deti mali každý deň postarané o iný program. Nedeľa sa niesla viac duchovne. Deti sa pomodlili krížovú cestu a nosili Pánu Bohu symbolické dary. Každý jeden dar niečo znamenal. Okrem duchovného zážitku si deti z tohto dňa odniesli aj milý malý darček, plyšového kamaráta.

Pondelok sme začali raňajkami. Malí aj veľkí hladoši si prišli na svoje pri párkach a teplom čaji. Najedení sme sa pobrali do telocvične, kde nás čakali športové aktivity, hry a súťaže. Mnohému sme sa naučili, pretože niektoré hry sme hrali prvýkrát v živote a ani sme o nich nikdy nepočuli. Počasie nám však neprialo, preto sa návšteva Dómu sv. Alžbety na námestí v Košiciach zrušila. Aj napriek tomu sme si tento deň užili a vracali sa domov plní zážitkov.

Tretím a posledným dňom tábora bol utorok. Aj tento deň sme začali raňajkami, pretože sme mali na pláne množstvo aktivít a hier. Hneď po raňajkách sme si dali malú prestávku na nácvik scénky na vopred určenú pasáž so Sv. písma. Keďže je mimoriadny rok milosrdenstva, aj podobenstvá a úryvky boli zamerané na túto tému. Napokon, keď už každý svoju rolu dokonale ovládal, sme sa rozdelili na dve skupinky. Prvá skupinka, tie športovejšie typy, sa vybrali za športovými aktivitami. Druhá skupinka, tí menej na šport, sa vybrali na malý kurz kreslenia so slovenskou umelkyňou. Po tomto kurze sme mali cestu okolo Dómu sv. Alžbety a zašli sme sa tam pomodliť. S druhou skupinkou sme sa stretli až doma, kde sme sa naobedovali a zišli sme sa v kaplnke. Tam sme sa pomodlii spoločne ruženec. Pred každým desiatkom nám jedna skupinka predviedla svoju scénku, ktorú si nacvičili. Nemožno povedať, ktorá bola najlepšia, pretože všetky boli vynikajúce. Po ruženci nám sestričky pustili rozprávku Ľadové kráľovstvo. Každý zaujato pozeral a napokon sme prišli aj na skrytú hlavnú myšlienku, ktorú si môžeme preniesť aj do svojho života, že aj keď je na svete veľmi veľa zla, dokáže ho poraziť láska. Potom sa prímestský tábor skončil a deti sa rozišli domov plné dojmov a zážitkov.

Ani animátori sa nenudili. Prvý večer sme nafúkali hromadu balónov a točili sa nám z toho hlavy. Aj my sme si užili každú jednu aktivitu prinajmenšom tak, ako tie deti. Po večeroch sme vysedávali v jedálni, kde sme sa hrali hry alebo rozprávali, pretože spať nás neťahalo. Navštívili sme aj vysokoškolskú sv. omšu, zašli sme si na pizzu a postretávali kopu známych. Takéto akcie by sa mohli organizovať aj každý víkend a pevne veríme tomu, že nikomu by sa nezunovali.

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.© Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk