Napíšte nám

Meno (povinné)

Email (povinné)

Predmet

Správa (povinné)

> Blog > Fotogaléria > Tábor v Spišskej Belej (OS Lendak)

Tábor v Spišskej Belej (OS Lendak)

17. September 2015 kategória Fotogaléria, 2015 | 0 1

V týždni od 13. do 17. júla 2015 malo naše oblastné spoločenstvo Lendak duchovný tábor. Hlavnou témou bolo ,,Zasvätení.“ Skupinky mali názvy Pustovníci, Eremiti, Mnísi a Rehoľníci. Tábor sme si užili na fare v Spišskej Belej, kde nás bolo okolo 35 detí a 22 animátorov, ale veľa pomocných, ktorí „skúšali “ svoje schopnosti.

Hneď v pondelok sme mali prvú návštevu z neba – sv. Pavla, ktorý nám bližšie určil, ako sa do neba dostaneme. Našou úlohou bolo nájsť sv. Antona, ktorý nám dal list napísaný v inom písme. Na pomoc nám prišiel sv. Hieronym, ktorý nám mal doniesť písmenká, ale stratil ich, a preto sme ich hľadali…. Okrem týchto svätých prišiel aj sv. Peter, sv. Katarína Labouré, sv. Rita a sv. Mária Goretti, ktorí nám priblížili svoj život. Prišiel k nám aj sv. Tomáš Akvinský, ktorý vyskúšal naše vedomosti z rôznych oblastí. Sv. František nás učil deliť sa s inými. Každá skupinka mala za 5 € pripraviť olovrant pre všetkých. Podarilo sa nám to a aj všetkým chutilo.

Okrem toho sme si užili plno hier, súťaží a rôznych aktivít. Bola aj dobrovoľná aktivita, v ktorej sme sa vzdali mobilu na tri dni a pozdieľali sa, ako sa nám darilo odolať jeho pokušeniu. Záverom celého tábora bola Lesná hra, v ktorej bolo cieľom dostať sa do neba cez rôzne nástrahy, ktoré nás na ceste čakali. Bol to veľmi pekný týždeň, na ktorý nikto z nás nezabudne. Ďakujeme pekne pátrovi Pavlovi, že k nám prišiel a spríjemnil nám celý týždeň. Taktiež ďakujeme sr. Zbigniewe a Majke Pavluvčíkovej, lebo bez nich by sme to nezvládli.

Ivana Pekárová Hudáková

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.© Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk