Napíšte nám

Meno (povinné)

Email (povinné)

Predmet

Správa (povinné)

> Blog > Neprehliadnite > Zlet 2017

Zlet 2017

7. September 2017 kategória Neprehliadnite, Aktuálne, 2017 | 0 4

Čaute ZMM-áci!
Toto leto sa okrem iných našich akcií opäť nieslo aj v znamení zletu. Tentoraz nás privítala Lokca na Orave. Tento čas bol opäť skvelou príležitosťou na to, aby sme sa stretli ako jedna veľká ZMM-ácka rodina. Spoločne sme pátrali po tom, ako BYŤ INÝ. Myslím, že toho roku si na zlete prišiel naozaj každý prišiel na svoje. Nechýbal duchovný program, spoločenské vyžitie, ale ani čas na oddych a nadväzovanie nových kontaktov, priateľstiev a vzťahov. Jednoducho sme sa znova presvedčili o tom, že hoci sme z rôznych kútov Slovenska, dokážeme fungovať ako jedno veľké a pevné spoločenstvo, ktoré stmelila Panna Mária.

Ani tento rok nechýbala práca v skupinkách, prednášky, či mnohí zaujímaví hostia. Toto všetko nám malo pomôcť zorientovať sa v hlavnej téme zletu, „Buď iný – maj súcit s chudobnými“. Novinkou boli aj zaujímavé možnosti pre nadobúdanie praktických skúseností, ktoré odkaz zletu mohli pevnejšie vpísať do našich sŕdc. Veľmi vzácnou možnosťou bola pre mnohých z nás aj návšteva chudobných a núdznych priamo v Lokci. Tak sme mali možnosť vidieť, že chudoba nemusí vždy znamenať len materiálnu núdzu. A tak možno povedať, že ZMM zlet 2017, výnimočný svojou rodinnou atmosférou, bol pre každého z nás veľmi vzácnym a jedinečným časom.
Juraj Zlocha

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.© Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk