Napíšte nám

  Meno (povinné)

  Email (povinné)

  Predmet

  Správa (povinné)

  [recaptcha size:compact]

  Projekt Mozambik

  Projekt Mozambik je zameraný na podporu nášho združenia (JMV – Juventud Mariana Vicenciana) v jednej z afrických krajín, v Mozambiku. Tamojšie centrum by pre svoju činnosť nevyhnutne potrebovalo aspoň jeden notebook, aby mohlo komunikovať s medzinárodným sekretariátom v Madride. Čo je u nás už samozrejmosťou pre každého študenta, je v Mozambiku len ťažko uskutočniteľným snom. Preto sme sa rozhodli zaradiť tento sen ako jeden z projektov Štedrej dlane.

  Číslo účtu, kde môžete podporiť projekt Mozambik:

  401 101 7930/ 7500 (konšt. symbol: 0558), do poznámky uveďte “Mozambik”

  Viac o projekte hovorí Hanka Gvozdjáková

  ZMM-ácky život v Mozambiku

  Návšteva chorých v nemocnici či pomoc postihnutým deťom… častokrát desiatky kilometrov prejdených pešo či len tak na bicykli…Všetko s veľkou láskou v srdci… Aj takto žijú naši kamaráti z JUMAR (ZMM) Mozambik.

  Mozambik sa nachádza na juho-východe Afriky a má približne 20 miliónov obyvateľov. ZMM tu má okolo 900 členov a pôsobí v 4 oblastiach: Maputo, Gaza, Tete a Nampula. Tunajšie združenie má silne rozvinutý vincentský rozmer formácie: mladí pravidelne navštevujú chorých v nemocniciach alebo inak obdarené deti žijúce v sirotincoch. Svoj čas venujú ľuďom, ktorí potrebujú vypočuť, povzbudiť, potešiť. Mnohokrát kvôli takýmto návštevám musia peši prejsť desiatky kilometrov, pretože v tejto krajine nepremáva MHD, bus či vlak tak, ako sme na to zvyknutí na Slovensku. Počas poslednej Veľkej noci usporiadali hand-made jarmok, v priebehu ktorého predávali výrobky, ktoré si pripravili na stretkách a výťažok venovali chudobným rodinám.

  ZMM-áci tu taktiež pravidelne animujú adorácie vo farnostiach a pripravujú si rôzne stretnutia s mariánskou tematikou. Nezaháľajú však ani v športovej oblasti. Práve teraz v máji usporiadali veľký futbalový turnaj, počas ktorého sa mohli nielen dosýtosti vyšantiť a zašportovať si, ale taktiež sa navzájom lepšie spoznať.

  Ich najväčšou výzvou a túžbou je zriadiť sekretariát, miesto, kde by sa mohli združovať všetky informácie a ktoré by zastrešilo celú činnosť JUMAR-u. Nateraz si všetky materiály, pomôcky a dokumenty musia pripravovať vedúci v jednotlivých oblastiach sami.

  Keďže ZMM Slovensko a ZMM Mozambik su partnerské organizácie, členovia predsedníctva premýšľali nad formou pomoci a spolupráce s africkými ZMM-ákmi. Voľba padla na výrobu hand-made výrobkov, ktoré by sme mohli predávať na našich ZMM-áckych akciách či na P15. Vyzbierané peniažky by sa poslali do Mozambiku na pomoc tamojšiemu združeniu. Veríme, že aj takýmto spôsobom budeme môcť aspoň trochu pomôcť mladým z JUMAR-u v ďalších krokoch ich inšpirujúcej cesty.

  

  © Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk