Napíšte nám

Meno (povinné)

Email (povinné)

Predmet

Správa (povinné)

[recaptcha size:compact]

JMV – Juventud Mariana Vicenciana

Združenie mariánskej mládeže je súčasťou celosvetového združenia Juventud Mariana Vicenciana (JMV) pôsobiaceho v 65 krajinách sveta s približne 150 000 členmi. Medzinárodné centrum JMV sídli v Madride. Medzinárodným prezidentom je Yancarlos Carrasco z Dominikánskej republiky, medzinárodným direktorom Irving Gabriel Amaro Ramayo, CM z Mexika.

Záverečný dokument zo 4. generálneho zhromaždenia JMV v Salamanke, 2015 – dokument

Adresa medzinárodného sekretariátu:

Secretariado JMV
C/ José Abascal 30
280 03 Madrid, Espaňa

O Generálnom zhromaždení v Salamanke

Stretnúť mladých ľudí zo Šalamúnových ostrovov, Angoly, Peru či Vietnamu mala možnosť slovenská ZMM-ácka výprava v zložení sestrička Mariana, páter Pavol, Tinka Havrišová a Hanka Gvozdjáková. V dňoch 24. až 28. júla sa totiž zúčastnili Generálneho zhromaždenia, ktoré sa konalo v Španielsku.

Zhromaždenie sa konalo v meste Salamanca, ktoré históriou len tak dýcha a v ktorom sa nachádza štvrtá najstaršia univerzita na svete. Programom tohto stretnutia boli okrem rokovaní, pútavých workshopov a diskusií, voľby nového medzinárodného prezidenta a medzinárodnej rady aj vypracovanie Záverečného dokumentu, ktorý bude záväzný na najbližších päť rokov. Záverečný dokument obsahuje ciele, ktoré si naše združenie vytýčilo na celosvetovej úrovni a ktoré sa budeme snažiť implementovať na národnej úrovni v rôznych oblastiach, ako napríklad duchovný život, formácia, spolupráca s inými organizáciami či služba chudobným. Naším novým medzinárodným prezidentom sa stal Yancarlos z Dominikánskej republiky, ktorý doteraz pôsobil ako dobrovoľník na medzinárodnom sekretariáte v Madride. Členmi medzinárodnej rady sa stali Ricardo z Portugalska, Bienvenu z Kamerunu, Rafael z Brazílie a Andrew z Egypta.

Témou zhromaždenia bolo motto “Evanjelizovaní evanjelizujeme”. O tejto téme sme spoločne uvažovali počas workshopov, ktoré si pripravili rôzni prednášajúci. Vo svojich príspevkoch sa dotkli najmä oblasti novej evanjelizácie a jej rôznych foriem, rovnako ako aj spôsobov, akými môžeme v dnešnej dobe evanjelizovať. Slovenská výprava si k tejto téme pripravila Mariánsku vigíliu, ktorá našu Maminu ukazuje ako tú, ktorá nás vždy vyzýva nasledovať jej Syna a šíriť Jeho lásku medzi ostatných, je iba na nás, ako na túto výzvu odpovieme…

Generálne zhromaždenie bolo pre nás príležitosťou spoznať a uvedomiť si, že naše združenie má aj medzinárodný charakter – že problémy, ktorým čelíme, nie sú len na Slovensku, ale aj v iných krajinách, a dokonca ešte väčšie. Bolo pre nás však i veľkým povzbudením, že to, čomu sa venujeme, má svoju obrovskú hĺbku a cenu a že ako spoločenstvo vytvárame veľké hodnoty. Ja osobne som sa najviac tešila z toho, že som spoznala nových ľudí z celého sveta a mohla sa s nimi porozprávať, pozdieľať, zasmiať, zatancovať si – jednoducho, že sme vytvorili takú jednu radostnú rodinu.

Krásnym záverom každého dňa bol kultúrny večer, počas ktorého sa predstavili tradície všetkých zúčastnených krajín podľa kontinentov, na ktorých sa nachádzajú, a tak sme mohli vidieť pestrofarebné kroje či rôzne druhy oblečenia, všakovaké druhy tanca, farbami a znakmi hýriace zástavy a najmä sme mohli zažiť pocit srdečnosti, ktorou každá kultúra oplýva. Slováci sa tiež nedali zahanbiť: po večeroch sme poctivo ešte cvičili náš dupák a fľaškový tanec, ktoré spolu s krásnym videom o Slovensku a hrami z animákov zožali veľký potlesk.

Naša večne usmiata štvorica sa zo Španielska vrátila plná veľmi pozitívnych dojmov, a to z milých a inšpirujúcich stretnutí s mladými ľuďmi, ktorí aj napriek tlaku dnešnej doby neváhajú žiť svoju vieru naplno a sú ochotní venovať svoj voľný čas práci s deťmi a mládežou či službe chudobným vo svojej krajine.© Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk