Napíšte nám

  Meno (povinné)

  Email (povinné)

  Predmet

  Správa (povinné)

  [recaptcha size:compact]

  Kto sme?

  Sme združením mladých ľudí, ktorí sa rozhodli kráčať za Kristom pod ochranou Panny Márie. Na tej ceste sa snažíme pomáhať druhým, rásť vo viere a, samozrejme, dobre sa zabaviť.

  Naša cesta sa začala v roku 1830. Za všetkým je séria zjavení v kaplnke na Rue de Bac v Paríži. Tam Panna Mária povedala svätej sestre Kataríne Labouré, vincentke, že si želá, aby vzniklo združenie detí a mladých, ktorí budú pod jej ochranou. Okrem toho jej dala dôležitý symbol: zázračnú medailu. A tak sme tu, vyzbrojení medailou a dobrou náladou, na spoločnej ceste do Neba. Duchovne nás vedú rehoľné sestry zo spoločnosti Dcér kresťanskej lásky a pátri lazaristi z Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul.

  Náš cieľ:

  osobitne si uctievať Nepoškvrnené počatie Panny Márie

  Naše motto:

  Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame.

  Akí sme?

  Naša spiritualita a formácia stoja na štyroch pilieroch: ľudskom, kresťanskom, vincentskom a mariánskom. Práve posledné dva nás odlišujú od iných podobných organizácií: svätý Vincent de Paul nás totiž učí pomáhať chudobným a Panna Mária je nám láskavou matkou. Obaja nás učia zvláštnym čnostiam, ktoré by nás mali priviesť bližšie k Bohu a urobiť z nás lepších ľudí a kresťanov.

  Ako začať?

  Napíš nám. Zistíš tak, či niekde v Tvojom okolí už neexistuje spoločenstvo, ku ktorému by si sa mohol pridať. Ak nie, existuje ešte ďalšia alternatíva: založiť spoločenstvo, kde spolu so svojimi priateľmi môžeš objavovať, čo znamená byť Máriiným dieťaťom.

  Vytvoriť nové spoločenstvo je ako ísť na dobrodružnú cestu: čakajú Ťa na nej nevídané zážitky. Znamená však aj záväzok a predchádza mu riadna formácia animátorov i detí. Po nej spoločne s centrom združenia môžeš osloviť správcu svojej farnosti. Na založenie spoločenstva združenia je totiž potrebný jeho súhlas.

  Neváhaj nás kontaktovať: zmm@zmm.sk 

  Zázračná medaila
  Nepoškvrnenej Panny Márie

  Zázračná medaila je naším znakom

  „Medaila je znakom, posolstvom, ktoré Panna Mária, Matka Božia, Matka ľudí, dáva každému z nás.“ Veľmi veľa milostí už sprostredkovala medaila Nepoškvrneného Počatia. Nie nadarmo ju nazval veriaci ľud „Zázračná medaila“. Nečakané uzdravenia, ochrana v nebezpečenstve tela i duše, nápadné obrátenia dokazujú, že Mária dodržala slovo. Nos vždy pri sebe s dôverou Zázračnú medailu“ a dbaj, aby ju aj iní nosili a pros Pannu Máriu o ochranu a pomoc modlitbou, ktorá je na medaile: „Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame.“ Nosiť „Zázračnú medailu“ znamená zveriť svoj život i smrť do ochrany Nepoškvrnenej Panny Márie.

  

  © Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk