Napíšte nám

Meno (povinné)

Email (povinné)

Predmet

Správa (povinné)

> Blog > Fotogaléria > Duchovná obnova Bijacovce 2015

Duchovná obnova Bijacovce 2015

10. Apríl 2015 kategória Fotogaléria, 2015 | 0 2

Vtom z nebies zaznel hlas: „Ty si môj milovaný Syn, v tebe mám zaľúbenie!“ (Mk 1, 11)

My, Združenie mariánskej mládeže na východe, sme si počas pôstneho obdobia pripravili duchovnú obnovu, aby sme sa stíšili a počúvali, čo nám Pán Boh potíšku našepkáva aj v dnešnom uponáhľanom svete. Počas duchovnej obnovy nás sprevádzal páter Pavol Noga, CM.

Rozoberaním Sv. písma sme sa snažili pochopiť, akí sme pre Boha dôležití a jedineční. Uvedomili sme si, že sme Jeho milovanými a máme PREŇHO najväčšiu cenu. Tieto vzácne myšlienky sme si upevňovali ešte viac počas adorácie, kde sme si obnovili krstné sľuby a tiež na svätých omšiach. Duchovne načerpaní sme sa opäť vydali naprieč každodenným starostiam a radostiam.

Malé svedectvá účastníkov vám ešte lepšie priblížia atmosféru duchovnej obnovy na východe:

Janka S. : Na pôstnu duchovnú obnovu som sa tešila, keďže som túžila načerpať a viac prežiť pôstny čas s Kristom. Hoci táto obnova bola krátka, počas sobotného dňa som sa snažila naplniť moju nádobu vodou, aby Ježiš mohol premeniť moju vodu na kvalitné víno. Cez prednášky p. Pavla som spolu s ostatnými mladými mohla premýšľať nad rôznymi oblasťami života. Veľmi ma oslovili slová už v prvej prednáške, kedy som nanovo objavila svoju špeciálnosť a dary od Boha vo svojom živote. Cez stránky Sv. písma som tiež zbadala, ako som veľmi Bohom milovaná. Tak, ako pri krste zaznel hlas Nebeského Otca: „Toto je môj milovaný Syn…“, tie isté slová sú dennodenne adresované pre každého jedného z nás. Táto obnova mi poskytla priestor na stíšenie, kde som započula Boží šepot a viac sa priblížila k Nemu. Vyvrcholením a najkrajším momentom bola pre mňa adorácia, pri ktorej som si spolu s ostatnými vo svetle sviečok obnovila krstné sľuby. Bol to požehnaný čas, v ktorom som od Boha veľa dostala. Tak, teraz už len rozdávať… 🙂

Ivana H.P.: Na duchovnej obnove som bola prvýkrát a veľmi sa mi páčilo. Pekné bolo, keď sme sa boli vonku pomodliť ruženec, to bolo také iné, videli sme krásu okolo, ktorú nám dal Boh. Čo ma oslovilo? Ani neviem, ale prednášky boli super, dali mi veľa. Veľmi sa mi páčilo spoločenstvo ľudí, ktoré tam bolo, každý bol veľmi milý, pozorný, nikto sa nehneval a každý sa s každým rozprával.

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.© Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk