Napíšte nám

  Meno (povinné)

  Email (povinné)

  Predmet

  Správa (povinné)

  [recaptcha size:compact]

  > Blog > Fotogaléria > Ples Nitra 2017

  Ples Nitra 2017

  26. Február 2017 kategória Fotogaléria, 2017 , , , | 0 2

  „Ak my, tiene, ublížili sme, povážte (a v tej chvíli ste i všetko napravili), spánok iba že to bol, čo vám oči zatiahol, zjavy tie kým tiahly kol’. I mdlý-lichý predmet ten, výdatný len ako sen, nože, haniť neráčte, radšej, vzácni, prepáčte; bo keď v láske prepáčite, tým hneď i nás polepšíte.“

  (William Shakespeare)

  Je to úryvok jednej z najslávnejších hier tohto anglického básnika. Ale čo má spoločné s dnešným písaním? Čudujte sa svete, ale veľmi veľa. Tak ako Shakespeare kedysi dávno „vysníval“ krásny príbeh a zapísal ho na papier pod názvom „Sen noci svätojánskej“, v rovnakej téme sme si aj my mladí vykúzlili krásny „sen noci mariánskej“. Dňa 17.02.2017 sa na univerzitnom zámku v Nitre stretli mladí princovia a princezné, aby spoločne prežili krásne chvíle radosti a tanca na 2. ročníku plesu ZMM. Hlavnými hostiteľmi boli mladí zo západu, ale predovšetkým naša Nebeská Mamka a Otecko, ktorí si nás v tento večer, skôr než sme sa pustili do tanca pozvali na stretnutie pri sv. omši, kde do našej rodinky pribudol aj nový člen – Matúš.

  V tejto radosti nám už nič nebránilo, aby sme sa pustili do krásneho večera, ktorý sa niesol v duchu pompéznosti a krásy. Škrabošky, dlhé šaty, motýliky, tombola – každý si prišiel na svoje. Sprevádzala nás skvelá hudba a nádherný program plný noblesy, ale aj smiechu, práve v podaní skvelých ZMMákov. Veselili sme sa, spievali, tancovali a až do skorých ranných hodín prežívali krásu nášho spoločenstva. Hoci s príchodom nového dňa bolo vstávanie ťažšie, hoci nôžky a rúčky boleli ako po riadnej makačke, aj tak si každý účastník môže so spokojným srdcom povedať – STÁLO TO ZA TO!!! A pánu Shakespearovi oponovať: „NEBOL TO LEN ´Sen noci svätojánskej´!!! Vďaka ZMM sa Ples 2017 istotne každému vryl do pamäte nie ako zážitok jedného večera, ale určite ako spomienka, ktorá je krajšia než akýkoľvek príbeh, čo ktorýkoľvek spisovateľ napísal. Vytvorili sme si ho my sami a ja verím, že takých príbehov bude ešte oveľa viac.

  Pridať komentár

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  

  © Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk