Napíšte nám

Meno (povinné)

Email (povinné)

Predmet

Správa (povinné)

> Blog > Fotogaléria > Táboríky na Východze

Táboríky na Východze

15. September 2017 kategória Fotogaléria, 2017 | 0 3

Letný tábor ZMM v Jasenovciach

Prvá z dvojice kanadských prestížnych cyklistických klasík Grand Prix Cycliste de Québec (201,6 km) sa stala korisťou Petra Sagana z tímu Bora-Hansgrohe.

Víťaz absolvoval klasikársku trať v čase 5:00:31 h. Dvojnásobný a úradujúci majster sveta zaútočil v posledných 150 m a v špurte do kopca suverénne zdolal svojich veľkých rivalov…“

Kto by nepoznal „najlepšieho cyklistu planéty“ Peťa Sagana. Jeho víťazstvá sú legendárne a neraz za nimi stojí veľké odhodlanie. Avšak prečo spomíname Sagana? Náš najlepší cyklista jazdí na mnohých súťažiach. Jednou z nich je aj náročná a tento rok výnimočne dosť ospevovaná „Tour de France“. Počas nej cyklisti chcú podať na náročnej spletí etáp čo najlepší výkon. No musí taká „tour“ patriť len cyklistom? My ZMMáci sme sa tento rok pokúsili o jej revolúciu. A hoci sa v nej bicykel používal málo, verím, že odhodlanie každého jedného účastníka bolo nezlomné. Prečo?

Rok 2017 je plný významných udalostí. Nesie sa nielen v znamení obety a posolstiev pochádzajúcich od troch detí a Matky Božej z Fatimy, ale je tiež rokom, kedy si naša vincentská rodina vo svete, ale aj na Slovensku hlbšie pripomína svedectvo lásky k chudobným, ktoré svojím životom a službou uskutočňoval sv. Vincent de Paul. A práve vlastnosti týchto ľudí si osvojovali aj deti spolu so svojimi animátormi a organizátormi na ďalšom z tradičných letných táborov, ktoré sa uskutočnili v dňoch 8. – 17. 07. a 12. – 16. 08. sa na chate Saleziánov v Jasenovciach. My mladí sme na pár dní zakúsili našu vlastnú „Tour de (ale) Vincent a Mária“. Stali sme „turistami“, kedy sa nám prostredníctvom samotného programu a scénok poradilo putovať až do dvoch metropol Európy – do Portugalska a do Francúzska. Cez prednášky ponúknuté kňazom, p. Ondrejom Skočíkom, CM a p. Vladimírom Peklanským, SAC, ale aj vďaka príkladu prítomných sestier, s. Karitas Grobarčíkovej, DKL a s. Marty Benejovej, s. Zuzany Buntovej, DKL, či obetavému prístupu animátorov tak mohol každý uvažovať o spomínaných osobnostiach, ako aj o udalostiach, ktoré sú s nimi spojené. Spoznávali sme nielen obetavý život fatimských detí, ale zároveň si sami skúsili službu, ktorú vykonával sv. Vincent a to prostredníctvom aktivít a hier, zameraných na pomoc priamo ľuďom v neďalekej dedine, či organizátorom na chate.

Takže drahí ZMMáci!!! V našom združení prepisujeme dejiny!!! „Tour“ už nie je len pre Peťa Sagana. Víťazmi nad vlastnou lenivosťou, ale aj víťazmi lásky sa môžeme v etapách nášho života stávať aj my sami. A tohtoročné tábory nás o tom tisícnásobne presvedčili.

(Simona Trecaková)

Foto z druhého turnusu: http://zmm.sk/blog/taboriky-na-vychodze-2/

Foto z tretieho turnusu: http://zmm.sk/blog/taboriky-na-vychodze-3/

Tu je foto z prvého turnusu ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.© Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk