Napíšte nám

Meno (povinné)

Email (povinné)

Predmet

Správa (povinné)

> Blog > Fotogaléria > Vincentský víkend Košice 1-2011

Vincentský víkend Košice 1-2011

14. Marec 2011 kategória Fotogaléria, 2011 | 1 0

Prvý novoročný víkend sa konal 7. – 9. 1. 2011. Zišla sa nás celkom veľká „partia“, lebo sa k nám pridali mladí z Bardejova, ktorých naverbovala sestra Petra. Hlavným bodom programu bolo koledovanie. Začali sme v sobotu hneď ráno na oddelení narkomanov. Potom sme pokračovali v domove dôchodcov. Mali sme čo robiť, kým sme prešli všetky izby. Aj keď sme už boli poriadne unavení, mali sme z toho dobrý pocit a hlavne, vypočuli sme si mnoho príbehov, čo nás určite obohatilo. Dokonca sa k nám niektorí dôchodcovia pridali so spevom či hrou na ústnej harmonike.
Na obed sme išli do kláštora, kde sme sa posilnili jedlom, trošku sme si oddýchli a potom hajde opäť koledovať. Tentokrát do domova dôchodcov pri Kostole sv. Ducha. Opäť sme mali možnosť potešiť starých ľudí. Večer sme ešte šli na sv. omšu a keď sme sa vrátili zavŕšili sme deň adoráciou, pri ktorej si každý z nás vytiahol patróna na celý rok.
Aby sme nezabudli aj na naše hriešne telo, išli sme sa po duchovnom programe ešte posilniť do kuchyne a potom si už niektorí z nás pripravovali divadielko pre väzňov.
Nedeľu sme začali vo väzení v Šaci. Samozrejme, že nie ako odsúdení, ale prišli sme potešiť väzňov. Boli sme prekvapení z ich veľkého množstva, ktorí prišli na sv. omšu. Bol to taký zvláštny pocit, človek s nimi súcitil. Život vo väzení nie je ľahký.
Náš program sme začali pripraveným divadlom s názvom „Čakanie na Boha“, pokračovali sme sv.omšou a nakoniec sme opäť zaspievali koledy a pridali niekoľko veršov.
Po návrate k sestričkám nás čakal slávnostný obed, po ktorom ešte mladí z Bardejova odniesli obed bezdomovcom a ďalší krásny “vincentský víkend” bol za nami…..

Evka Miháľová

1 Komentár

    Vierka
    - 13. Apríl 2011

    Tento víkend bol určite superový… škoda, že som sa ho nemohla zúčastniť.. dodnes mi je ľúto…
    Všetky sú krásne a výnimočné, každý ma svoje grády. Stojí zato zúčastniť sa tejto akcie.
    Povzbudzujem k tomu všetkých, ktorí majú radi službu ale aj zábavu a výborne spoločenstvo.

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.© Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk