Napíšte nám

  Meno (povinné)

  Email (povinné)

  Predmet

  Správa (povinné)

  [recaptcha size:compact]

  > Blog > Fotogaléria > Zlet 2022 v Hlohovci

  Zlet 2022 v Hlohovci

  10. Júl 2022 kategória Fotogaléria, 2022 , | 0 1

  Mladí z každého kúta Slovenska sa 8. – 10.7.2022 zišli na najväčšom stretnutí Združenia mariánskej mládeže v Hlohovci na Zlete. Spolu sa stretlo okolo 200 účastníkov. Stretli sa, aby zažili spoločenstvo, obohatili svoj život po duchovnej stránke, ale taktiež sa niečomu priučili na prednáškach a workshopoch či sa zabavili na kultúrnom programe.

  Program Zletu bol veľmi pestrý. Jeho hlavným mottom bolo POSLÚŽim.

  Zlet sa začal v piatok večer svätou omšou. Celebroval ju generálny vikár Trnavskej arcidiecézy vsdp. Mons. ThLic. Peter Šimko. V homílii sa zameral na mladých v Cirkvi, ich úlohu a poslanie v Cirkvi.

  Po sv. omši mal páter Pavol Noga, CM prednášku o Jankovi Havlíkovi. V prednáške priblížil mladým Jankovu pevnú vieru a oddanosť Bohu, čím poukázal, že aj Janko môže byť príkladom dnešnej mládeže.

  Mladí zakončili piatkový večer vo františkánskom kostole pri adorácii.

  V sobotu prišiel medzi mladých o. Ľuboš Laškoty, ktorý prednášal o vzťahoch a čistote v živote mladého človeka. K prednáške pripravil pre mladých aktivity, pri ktorých mohli mladí spoznať seba samých.

  Otec Ľuboš Laškoty nebol sám, ktorý prišiel medzi mladých v sobotu. Prišli aj novokňazi páter Patrik Boržecký, CM a páter Peter Majerčík, CM a ďalší mnohí zasvätení z vincentskej rodiny. Novokňazi odslúžili sv. omšu, po ktorej účastníci dostali novokňazské požehnanie.

  Na tohtoročnom Zlete nechýbalo ani VINCOEXPO, kde sa mladí mohli zoznámiť s vetvami vincentskej rodiny.

  Po ňom sa účastníci Zletu zúčastnili workshopov. Účastníci sa mohli zapojiť do tanečného, turistického alebo do historického workshopu, ale taktiež mohli navštíviť rôzne centrá, ktoré sa zameriavajú na pomoc ľuďom.  

  Po skvelých workshopoch sa všetci stretli na inscenovanej modlitbe sv. ruženca. O inscenáciu sa postarali mladí z Oravy. Po modlitbe nasledoval v telocvični Gymnázia Ivana Kupca Večer v Hlohovci, kde si mladí z Hlohovca pripravili krásny program, ktorého súčasťou bolo vyhlásenie súťaže Animátor roka. Tento rok titul získala Iveta Kľúčiková z OS Dolný Kubín.

  Po večernej tancovačke sa mladí zobudili do nedeľného rána, ktoré začalo sv. omšou, ktorú celebroval národný direktor ZMM páter Ondrej Skočík, CM. Páter mladých povzbudil, aby boli verní Bohu podľa príkladu Panny Márie, ktorá počúvala Božie slovo a slúžila. Po homílii páter prijal nových členov a čakateľov do Združenia mariánskej mládeže.

  Zlet bol časom, kedy si mladí mohli vypočuť nielen múdre slová, ale sa aj spolu zahrať, pomodliť, pracovať v skupinkách, viac sa spoznať a viac sa priblížiť k Bohu.

  Ale toto všetko by nebolo možné bez Božieho požehnania a ochrany našej Nebeskej Matky Panny Márie, organizátorom, dobrovoľníkom, sponzorom a dobrodincom, za čo im patrí veľká vďaka.

  Pridať komentár

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  

  © Združenie mariánskej mládeže ~ Webhosting sponsored by Websupport.sk